KURUMSAL

Hakkımızda

Hakkımızda Faaliyetlerine 1997 yılında Perpa’da başlayan Şahinkaya Gümrük Müşavirliği gümrük işlemlerinin verimliliğini artırmak ve çalışanlarına daha rahat bir ortamda çalışabilmeleri amacıyla Güneşli Evren Mahallesi’nde bulunan ofisinde hizmetlerine devam etmektedir.

Kurucularının mesleki kariyerleri kuruluş yılından çok daha eskilere dayanan firmamız, 2001 yılında yürürlüğe giren 4458 sayılı Gümrük Kanunu ve bu kanunda geçen tüzel kişilik altyapısını da zamanında oluşturduğundan faaliyetlerine bu tarihten sonra da aynı isim altında devam etmektedir.

35 çalışanı ile 400 metrekare alanda hizmetlerini sürdüren Şahinkaya çözüm ortağı antrepo ve nakliyecileriyle sektörün önde gelen firmalarına kesintisiz, doğru ve dürüst, kanunlar çerçevesinde ve etik kurallara uygun hizmet vermeye , öncü ve örnek olmaya devam etmektedir.

Misyon
Müşterilerimizin ilk tercihi olarak, onlarla uzun soluklu dostluklar kurmak amacıyla mesleğimizin etik kurallarına, kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyarak, çalışanlar ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak.

Vizyon
Önce hizmet anlayışıyla, teknolojiyi kullanarak hizmet kalitesini sürekli arttıran, yenilikçi servisleri ile uluslararası çapta organizasyon yapısına sahip bir şirket olmayı hedef edinmiştir.

Neden Şahinkaya
• Proaktif çalışma
• Pozitif yaklaşım
• Empati gücünün optimum kullanımı
• Nedenselliğe dayalı tespit ve çözümler
• Sorumluluk bilinci içinde hareket
• Doğruluk ve dürüstlük
• Etik ve ahlaki kurallara bağlılık

Farkımız
İş ve çözüm ortaklarınızda şu üç özelliği mutlaka arayın; dürüstlük, zekâ ve enerji. Birinci özelliğin olmadığı yerde ikinci ve üçüncü özellikler aleyhinize işleyebilir.

• Pozitif yaklaşım
• Empati gücünün optimum kullanımı
• Nedenselliğe dayalı tespit ve çözümler
• Sorumluluk bilinci içinde hareket
• Doğruluk ve dürüstlük
• Etik ve ahlaki kurallara bağlılık

Kalite Politikası
Müşterinin isteklerine sürecin başında kulak vermek. Sonradan ‘keşke’ dememek için müşterinin istek ve gereksinmelerini her şeyden önce dikkate almak, rekabetin vazgeçilmez zorunluluğudur.

Bizde bu bilinçle müşterilerimizi dinleyerek, herkesin işinin, hiç kimsenin işi olduğunu bilerek, müşterilerimizin emrine, konusunda uzman personelimizle, tecrübe, bilgi ve birikimlerimizi, kusursuz hizmet anlayışımız ile sunmaktayız.

"Bilmediğiniz şeyin size zarar veremeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İş hayatında bilmediğiniz şeyler size zarar verir." C.S.Lewis

Bugünün işinin dünün metotları ile yapılabileceğine inanmadığımız için sürekli yenilikçi yaklaşımların peşinden gitmek, bu konuda da takip edilebilmek için hızlı ve önde olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.
"Başarı her şeye hazırlıklı olmaktır ve hazırlıklı olmadığınızda başarısızlık kaçınılmazdır" diyen Confucius’un bu sözünü düstur edinerek, stratejik yapılanmamızı, teknik donanımımızı, personel kişisel gelişimini, eğitim ve becerisini sürekli geliştirmek, iyileştirmek, yenilikçi, ve doğru çözümleri, iş hayatının ruhunun hızlı olduğunu bilerek en hızlı şekilde üretmek üzere yapılandık.

Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz demenin bir anlamı yoktur. Gerekli olanı yaparken başarılı olmak zorundayız.
Newyork
Sydney
Los angeles
London
Hawaii
Rome
Moscow
Tokyo